Ботев (Вр) би Септември (Сф) с дузпа-фантом и остана в елита (ВИДЕО)

0
-
-

Ботев (Враца) победи Септември (София) в бараж за влизане/оставане в Първа лига. На стадион „Славия“ в столицата, врачани се наложиха с 1:0. По този начин, възпитаниците на Веселин Великов ще играят в родния елит пред следващия сезон, докато тези на Христо Арангелов – във Втора лига.

Ботев можеше да поведе още в 9-ата минута. Даниел Генов получи в наказателното поле и стреля незабавно в близост до точката за изпълнение на дузпа. Банков обаче показа чудесен рефлекс, плонжира и изби.

В ответната атака Септември можеше да получи дузпа. Керчев задържа за фланелката в наказателното поле Марио Илиевски, който падна на земята. Драгомир Драганов обаче не посочи бялата точка.

В 21-ата минута Илиевски остана сам срещу вратаря вратаря. Точно преди да стреля обаче, Мартин Николов с чудесна намеса успя да избие топката.

В 4-ата минута на даденото продължение Ботев получи право да изпълни фал от дъгата пред наказателното поле. Златински нанесе директен удар в долния десен ъгъл. Банков обаче успя да избие в корнер.

В началото на втората част Петър Атанасов и Валери Домовчийски направиха прекрасно двойно в наказателното поле. Ударът на първия от малък ъгъл обаче бе крайно неточен.

Символичните гости отговориха с изстрел по диагонала на Кабов, който също бе далеч от целта.

В 56-ата минута Ботев пропусна чудесна възможност. Генов проби отдясно и с успореден пас намери пред вратарското поле Юлиан Ненов, който засече от движение, но доста неточно.

В 68-ата минута само късметът попречи на врачани да поведат. Юлиан Ненов отправи мощен шут по диагонала от ъгъла на наказателното поле. Топката обаче разтресе напречната греда.

240 секунди по-късно Бабунски стреля от дъгата пред наказателното поле, но право във вратаря.

Ботев все пак поведе в 76-ата минута. Чавдар Ивайлов нахлу в наказателното поле, бе на път да премине покрай Александър Тодоров, но падна на земята, след като опита техничен пас. Съдията Драгомир Драганов пък отсъди дузпа, въпреки че между двамата нямаше абсолютно никакво съприкосновение. Самият футболист на тима от Враца пък също не поиска такава. От бялата точка пък Христо Златински бе безапелационен за 1:0.

В 84-ата минута Септември можеше да изравни. Напълно необезпокояваният пред вратарското поле Иван Арсов засече с глава центриране отдясно. Красимир Костов обаче успя с една ръка да избие в корнер отиващата под напречната греда топка.