Ботев Вр би Кариана в контрола, Атанасов пак бележи

0

Ботев победи с 4:1 Кариана в контрола, играна във Враца. Първата възможност бе за гостите от Ерден, когато в 6-та минута. Цветомир Тодоров стреля в ръцете на вратаря Николай Кръстев. При добра атака на врачани в 11-та мин. се стигна до гол. Юлиан Ненов получи пас от Иван Колев, финтира защитник и стреля неспасяемо в долния ляв ъгъл за 1:0. В 17-та мин. Колев шутира от външната страна на мрежата след корнер. В 23-та мин. ботевци удвоиха преднината си, след като Руслан Заерко нацели страничния стълб и Даниел Генов безпроблемно вкара за 2:0 с добавка. В 26-та мин. Станев спаси опасен изстрел на Ненов. Последваха няколко силни минути и за Кариана. В 27-та Цветко Иванов преодоля врачанската защита, но силният му удар бе париран от Ники Кръстев. В 29-та пък Николай Николов намали за 1:2 с глава след центриране от фланга.

На почивката и двамата треньори направиха куп смени.

В 52-та мин. силен изстрел на Валери Домовчийски беше спасен от стража Стамен Бояджиев. В 63-та мин. зрителите на стадиона видяха страхотен гол на Петър Атанасов. Брилянтен пас на Емил Стоев по въздуха бе засечен от воле от голмайстора на Първа лига за 3:1. Последваха два шута на Спас Георгиев и Атанасов, отразени от вратаря на ерденчани, преди да се стигне до последната минута, когато остро центриране от фланга доведе до автогол на Ангел Цолов за крайното 4:1.