Ботев върви нагоре! Отстреля Етър след голова драма

0
409173638 761187639383237 5406579542828962905 n

Ботев(Пловдив) победи с 4:2 Етър във Велико Търново и се класира за четвъртфиналите от Турнира за Купата на България. Така ‘канарчетата“ продължават с възхода си в последните седници.

В третата минута Николай Минков отправи първия точен удар в срещата след разбъркване в наказателното поле, но Алесандро Гуарноне спаси без проблем.

9 минути по-късно Ботев Пловдив организира нова хубава атака. Мартин Секулич напредна и намери Минков, но неговият изстрел бе блокиран от защитник на домакините. От последвалия корнер Константинос Балоянис сложи топката на главата на Атанас Чернев, но младият защитник не успя да нацели вратата.

В 17-ата минута след ново статично положение Антоан Конте стреля с глава, но бранителят прати топката директно в ръцете на Гуарноне.

20 минути по-късно Ботев Пловдив създаде най-опасното си положение. Ивелин Попов изведе Уме Емануел. Крилото напредна и стреля, но ударът му бе спасен от Гуарноне.

Пет минути след началото на второто полувреме Конте допусна сериозна грешка, което позволи на Ловре Кнежевич да открадне топката. Той продължи към Мартин Тошев. Нападателят подаде към Николай Янков, който стреля от далечно разстояние, но не успя да затрудни Хидайет Ханкич, който улови бе проблем.

В 58-ата минута Ивелин Попов направи голям пропуск. Точукву Нади центрира от границата на пеналтерията и намери атакуващия футболист на „канарчетата“ на чиста позиция, но Попов не насочи добре удара си с глава и той бе спасен от Гуарноне.

Само три минути минути Джеймс Етоо намери Мартин Секулич в наказателното поле. Вратарят на домакините излезе неразчетено и Секулич го изпревари до топката, но изстрелът му с глава премина на сантиметри от гредата.

В 64-ата минута Ботев Пловдив поведе в резултата. Появилият се като резерва Самюел Акере проби по десния фланг и центрира топката в наказателното поле. Там Пламен Димов се намеси нескопосано и постави топката на тепсия за Мартин Секулич, който нямаше как да пропусне от близко разстояние.

Девет минути по-късно „канарчетата“ удвоиха. Ивелин Попов намери със страхотен пас Джеймс Етоо в наказателното поле, а десният бранител на Ботев стреля от въздуха и преодоля Гуарноне.

Кнежевич успя да намали за домакините в 86-та минута, но Ботев върна попадение след гол на Уме Емануел три минути по-късно и уж всичко приключи. Във втората минута на продължението болярите намалиха отново чрез Ивайло Димитров и мачът отново се завърза. Акере сложи край в последната минута на добавеното време и този път наистина двубоят свърши.