Ботев удари греда и с Етър(ВИДЕО+СНИМКИ)

0
-
-

Ботев Пловдив и Етър завършиха при резултат 1:1 в двубой от 9-ия кръг на efbet Лига. Попадението за състава на Ботев Пд беше дело на Джонатан Перейра в 18-та минута,а Преслав Боруков вкара за гостите в добавеното време.

След равностойно начало на срещата,двата отбора трудно достигаха до положения. И на практика не се виждаше как ще стигнат до гол. Н одомакините използваха греша в отбраната на Етър и първи вкараха.

В 18-та минута, след не особено добре изчистен ъглов удар от страна на Етър, Тодор Неделев взе топката и пласира центриране, с което се размина стража Христо Иванов, а Джонатан Перейра беше на най-точното място, за да реализира на опразнената врата. В 32-та минута домакините стигнаха до нов не лош шанс за гол. „Канарчетата“ организираха светакавична контраатака, при която Тодор Неделев намери с чудесен дълъг пас Филип Филипов, който обаче избърза с решението си и стреля в тялото на защитник.
В началото на втората част двата тима си размениха по един страхотен шанс за попадение. В 47-та минута, след нова бърза контраатака Тодор Неделев намери с извеждащ пас нахлуващия сам срещу Христо Иванов Димитър Тонев, който обаче някак пропусна очи в очи с опитния страж.

Десет минути по-късно Етър, на свой ред, имаше огромен шанс за изравнителен гол. Даниел Пехливанов беше изведен сам срещу Георги Аргилашки, след като Джонатан Перейра не се намеси добре. Стрелецът овладя на гърди и стреля, но стражът спаси с вещина. В 83-та минута Атанас Илиев имаше отличен шанс да направи резултата 2:0. След центриране от ъглов удар на Тодор Неделев, Илиев се извини най-високо, но ударът му мина малко встрани от вратата на Христо Иванов. В последните секунди на добавеното време,след разбъркване Преслав Боруков отблизо вкара след разбъркване поредния си гол за Етър и донесе скъпоценна точка на отбора си.