Ботев събори беззъб Берое и плува в спокойни води

0

Ботев(Враца) победи Берое с 2:0 и вече може спокойно да доиграе сезона. Срещата се проведе в безмислено късен час, който явно бе съобразен единствено с телевизионното излъчване.

В 6-ата минута Мирослав Маринов получи хубав пас, напредна с топката, но стреля слабо и Иван Караджов улови. В 14-ата минута Ботев Враца можеше да поведе, но Клери Сербер не успя добре да стреля с глава и да намери целта.

В 26-ата минута Васил Василев центрира в наказателното поле, но Тонислав Йорданов нямаше как да отправи добър изстрел. В 27-ата минута Симеон Мечев стреля силно от дистанция, Красимир Костов първоначално се затрудни, но после улови.

В 39-ата минута Бауренски центрира към Тонислав Йорданов, който опита да свали топката за Васил Василев, но топката се върна при него. Йорданов отправи изстрел, но Костов с лекота се справи.

В 59-ата минута се стигна до първия гол в мача. Красимир Костов изпрати дълго подаване в предни позиции, никой не успя да вземе първа топка и така тя стигна до Мирослав Маринов, който овладя, напредна и преодоля Караджов за 1:0.

След попадението Николай Киров направи две промени Ромарио Мойс и Васил Василев излязоха, за да се появят в игра Уерди Мара и Калоян Кръстев. Това обаче не даде резултат. Минута по-късно Ботев Враца вкара втори гол – Чавдар Ивайлов разсече отбраната на гостите с пас към Даниел Генов, който матира Караджов за 2:0 в 62-ата минута.

В 67-ата минута влезлият като резерва Серкан Юсеин стреля по посока вратата на Красимир Костов, но стражът на Ботев Враца успя да избие в корнер, след който не последва нищо опасно за врачани.

В следващите минути Берое се опита да намери вратата на Костов, но безуспешно.

Мачът приключи с победа на Ботев. В същото време игровата криза в Берое вече е видима.