Ботев с втора минимална победа в контролите

0
65299791 1122998917888563 6298554726241796096 n
-
-

Отборът на Ботев (Пловдив) записа втора победа в контролите от предсезонната подготовка. „Канарчетата“ победиха с 1:0 Витоша (Бистрица) в спаринг, провел се на стадион „Летище“. Антонио Вутов (27) отбеляза единственото попадение в мача. До момента двата отбора бяха изиграли по една контрола, записвайки победи. Витоша надигра с 4:1 друг пловдивски тим – Марица, а Ботев (Пд) победи с 1:0 втородивизионния Ботев (Гълъбово) в дебюта на наставника Желко Петрович. Още в първите минути Ботев (Пловдив) можеше да поведе в резултата, но ударът на Антонио Вутов премина покрай вратата на Николай Георгиев. В 17-ата минута Лъчезар Котев стреля крайно неточно, пращайки топката високо над вратата.В 23-ата минута Лазар Марин опита опасен удар, който не намери очертанията на вратата зад Георгиев. Ботев (Пловдив) излезе напред в резултата с гол на Антонио Вутов в 27-ата минута. Груба грешка в защитата на Витоша позволи на нападателя да се озове очи в очи със стража Георгиев.Юношата на Левски преодоля вратаря и отбеляза в опразнената му врата за 1:0. В 35-ата минута шут на Антон Карачанаков на метър от границата на наказателното поле излезе в аут. Минута преди края на първото полувреме Емил Гъргоров стреля слабо по земя, а топката бе уловена без проблеми от Коантар.В 61-ата минута Родни Клустър навлезе към средата на терена и пробва удар, който прелетя над вратата. В 69-ата минута Тодор Гочев получи червен картон след втори жълт за нарушение срещу Кристиян Добрев в центъра на терена.Преди това Гочев направи още няколко нарушения, които принудиха главния съдия да го извади преждевременно от игра. В 86-ата минута топовен изстрел на Георги Амзин срещна страничната греда. Единствено късметът спаси Ботев в тази ситуация, като раздели Витоша с гола. Секунди по-късно хубав шут на Христо Иванов излезе в аут.