Ботев с кинжален удар по Берое, спечели Битката за Тракия

0
425787549 837747891727211 5217076489921675472 n

Отборът на Ботев(Пловдив) победи Берое с 3:0 и спечели убедително Битката за Тракия. Срещата се проведе в Стара Загора.

Мачът под Аязмото започна с по-активна игра на гостите от Пловдив, които опитаха да затруднят Берое в първите минути.

Постепенно заралии изравниха играта и на свой ред осъществиха няколко атаки към вратата на Хидайет Ханкич.

В 20-ата минута дойде най-доброто положение в мача. Себастиян Вия подаде по диагонала към Джани Политино, чийто удар обаче бе спасен от Ханкич.

Така се стигна до 23-ата минута, когато Берое изпълни ъглов удар. Ботев Пловдив се справи в защита и започна контраатака. При нея Уме Емануел нахлу в половината на Берое с топка в крака и подаде наляво към свободния Константинос Балоянис. Той бе избягал от защитата на домакините и останал очи в очи с Артур Мота преодоля вратаря и прати топката в мрежата – 1:0 за Ботев Пд!

Ботев Пловдив продължи да е по-опасен в атака и в 31-ата минута удвои аванса си. Константинос Балоянис центрира от ъглов удар вляво от вратата на Берое. В наказателното поле Карлос Алгара изпусна Георги Николов и той с глава вкара втори гол за своя отбор!

В следващите минути двуострата игра продължи, като в 45-ата минута Себастиян Вия успя да излъже съперник на дясното крило и да центрира, но в наказателното поле Дамян Йорданов не успя да засече топката.

В 50-ата минута Камара отправи точен удар към вратата на Ханкич, но топката попадна право в ръцете на босненеца. Три минути по-късно Георги Николов направи резултата класически с втория си гол в мача. Уме Емануел проби мощно по левия фланг, влезе в наказателното поле и подаде успореден пас на голлинията, който улесни Николов да отбележи от близка дистанция.

Три минути по-късно Берое можеше да върне едно попадение. Вини Трибуле подаде към Себастиан Вия на дясното крило, откъдето той пусна топката към Франсиско Сагардия. Той не успя да засече топката, а впоследствие се сблъска с Ханкич. Топката пък стигна до Трибуле, чийто удар бе блокиран от Николай Минков.

След час игра Ивелин Попов шутира от пряк свободен удар, но топката мина над вратата.

В оставащите минути битката продължи, но при по-ниска ефективност. Берое опитваше да стигне поне до гол, но не можеше да финализира усилията си. В същото време гостите на няколко пъти проведоха бързи контри, които далеч не бяха безобидни. Резултатът обаче остана без промяна.