Ботев приземи Локомотив, спечели Битката за Пловдив (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
Снимка: Ботев (Пловдив)
-
-

Ботев победи Локомотив, печелейки Битката за Пловдив. На стадиона в Коматево, „канарчетата“ изиграха чудесен мач, налагайки се над носителя на Купата и Суперкупата на България с 2:0..

Ботев (Пд) можеше да поведе още в 6-ата минута. След центриране от фаул, Бандаловски засече с глава пред вратарското поле. Луков обаче показа страхотен рефлекс и изби току пред голлинията.

180 секунди по-късно обаче „канарчетата“ стигнаха до гол. Атанас Илиев получи в наказателното поле и запази топката, след което я предостави на Тодор Неделев. „Жълто-черният“ капитан стреля по диагонала от изключително малък ъгъл, Луков плонжира и докосна кълбото, което обаче се оплете в мрежата му за 1:0.

В началото на втората част Янко Георгиев се намеси неубедително при центриране от фал, избивайки топката в краката на Карагарен. Стражът обаче изкупи грешката си, избивайки удара на футболиста на Локомотив.

В 56-ата минута Ботев удвои аванса си. Тодор Неделев изведе чудесно Атанас Илиев сам срещу вратаря, но Луков успя да избие в корнер. Капитанът на „канарчетата“ изпълни корнера, Илиев се извиси и този път с глава не остави шансове за стража на „смърфовете“, разписвайки се за 2:0.

В 85-ата минута Малембана стреля от фал от сериозна дистанция, Янко Георгиев изби неубедително. Топката отиде към Момчил Цветанов, който обаче не успя да нанесе хубав удар.