0
botev vraca
Снимка: facebook.com/BotevVratzaOfficial
-

Ботев(Враца) победи Славия с 2:0 и спечели ценни 3 точки. Домакините бяха по-настоятелни и заслужено пречупиха белите. Мачът започна с натиск на врачани.

В шестата минута Чавдар Ивайлов пробва изстрел от дистанция, но прати топката над вратата на Николай Кръстев.

В следващите минути Ботев Враца бе по-активният отбор. В 14-ата минута Ивайлов намери добре включилия се отдясно Спас Георгиев, който отправи удар, но не намери целта.

В 26-ата минута Ботев Враца стигна до нов шанс – Браян Мендоса свали към Браян Переа, който подаде на Спас Георгиев, но страничния стълб помогна на Николай Кръстев да запази мрежата си „суха“.

Минути след това Иван Минчев центрира от свободен удар в наказателното поле, където Генев игра с глава, но неточно – топката стигна до Йон Бакеро, но испанецът не успя добре да отиграе.

Половин час след началото на мача Даниел Генов, който бе оставен абсолютно непокрит и бе намерен от Ивайлов, но изстрелът му бе слаб и Николай Костов, който бе на добра позиция, лесно улови.

В 41-ата минута Красимир Костов се намеси за първи път в двубоя – Йон Бакеро стреля от пряк свободен удар, но стражът на Ботев Враца се справи и улови топката.

Второто полувреме започна отлично за Ботев Враца. Секунди след началото на полувремето Момчил Цветанов получи топката, напредна няколко метра и с мощен изстрел извън наказателното поле матира Николай Кръстев.

Отговорът на Славия дойде в 50-ата минута, когато Тони Тасев отправи силен изстрел по посока на вратата на Костов, но вратарят на Ботев Враца успя да избие в корнер, който доведе до нов такъв, но и от двата не произлезе нещо опасно.

В 64-ата минута влезлият като резерва Ерол Дост пробва изстрел от границата на наказателното поле, но не успя да затрудни Костов.

Четири минути след това Жан Пиер да Силва бе близо до втори гол, но не успя по най-добрия начин да отиграе топката.

В 80-ата минута Ерол Дост проби отляво и пусна към Роберто Райчев, но юношата на „белите“ не успя да преодолее Красимир Костов.

В крайна сметка Ботев победи, а пред Славия остават въпросителни за състоянието на отбора.