Ботев победи Пирин с обрат

0
botev plovdiv pirin
Снимка: facebook.com/botevplovdiv

Ботев(Пловдив) победи Пирин с 3:1 на своя стадион. Срещата премина в динамично темпо, като канарчетата стигнаха до пълен обрат.

Итимът от Благоевград  поведе в резултата с 1:0 още в 30-ата секунда на срещата. Андрей Йорданов центрира в наказателното поле на Ботев Пловдив, където първо Йонас Там не успя да изчисти топката, а след това и Атанас Чернев не съумя да я избие, а я прати в краката на Юго Комано, който не пропусна да вкара в опразнената мрежа.

Самюел Акере отправи слаб удар в 8-ата минута, а Максим Ковальов нямаше проблем да се справи и да улови топката.

Четири минути по-късно Андрей Йорданов не успя да изчисти добре една топка и тя попадна в Ивелин Попов, който с глава продължи за Антоан Бароан, а той стреля, но не успя да намери очертанията на вратата на Ковальов. Малко след това индивидуален пробив на Уме Емануел отляво завърши с удар, но право в ръцете на Ковальов.

Ботев Пловдив успя да изравни резултата в 22-ата минута. Самюел Акере преодоля много елементарно Аюб Абу, след което стреля от дъгата на наказателното поле на Пирин и вкара топката в десния ъгъл на вратата на Максим Ковальов.

Ботев Пловдив направи много голям пропуск в 28-ата минута. Самюел Акере направи страхотен пробив през трима играчи на Пирин, навлезе в наказателното поле на гостите, след което пусна към Бароан, който бе сам срещу Ковальов, но прати топката високо над напречната греда.

Осем минути по-късно Балоянис центрира в наказателното поле на Пирин, където Бароан опита атрактивен удар, но той бе неточен и топката излезе в аут.

В началото на продължението на първата част Балоянис центрира в наказателното поле на Пирин, където Бароан бе оставен непокрит, но стреля слабо с глава и Ковальов успя да спаси.

Ботев Пловдив направи пълен обрат в мача в 46-ата минута. Ивелин Попов пусна отличен пас към Самюел Акере, който излезе сам срещу Максим Ковальов и успя да го преодолее за 2:1.

Ивелин Попов направи добър пробив в 53-ата минута, след което стреля от дъгата на наказателното поле на Пирин, но Ковальов внимаваше, плонжира и изби в корнер.

В 61-вата минута отново Попов видя свободния Бароан на границата на наказателното поле. Нападателят стреля с по-неудобния си десен крак и не намери вратата.

В 63-ата минута Акере опита фалцов удар от около 20 метра, като прати топката над вратата.

Иван Тасев проби и направи двойно с Аюб Абу в 75-ата минута, след което опита шут от над 25 метра, който премина над вратата.

В 78-ата минута Станислав Костов се отчете с голям пропуск. Той не засече по най-добрия начин центриране от десния фланг и от близка дистанция стреля във вратаря.

Крайното 3:1 оформи Секулич в последните минути.