Ботев Пловдив продължи с домакинските победи

0
toku manu botevpd

Ботев Пловдив продължи с домакинските победи, след като се наложи с 3:1 срещу Пирин Благоевград в мач от 14-ия кръг на Първа лига.

„Канарчетата“ можеха да поведат още в 7-ата минута, когато Елвис Ману получи пас в наказателното поле, но прати топката покрай вратата на Янко Георгиев.

В 17-ата минута Красимир Петров трябваше да направи принудителна смяна, като Тазуки Такахаши напусна, заменен от Иван Тасев.

Ботев поведе в резултата в 20-ата минута. Мохамед Брахими нахлу в наказателното поле, където подаде към Па Конате, а гвинеецът засече топката във вратата на Янко Георгиев, след като се справи с Александър Дюлгеров.

Осем минути по-късно Чебрайло Макрецкис отправи силен удар извън наказателното поле, който Ханкич изби.

В 32-ата минута Емануел Току получи на удобна позиция, но прати топката покрай вратата.

Ботев Пловдив удвои своята преднина в 33-ата минута. Джеймс Етоо изведе Елвис Ману, който плъзна топката в опразнената врата.

Янко Георгиев трябваше да се намесва решаващо в 53-ата минута след удар на Елвис Ману.

Ботев Пловдив поведе с 3:0 в 63-ата минута. Димитър Тонев пресече пас в центъра, пусна към Елвис Ману, а той от своя страна подаде на Емануел Току, който без проблем прати топката в опразнената врата, след като Янко Георгиев бе излязъл напред.

Пирин Благоевград отбеляза почетен гол в 70-ата минута, когато Радослав Цонев центрира в наказателното поле на Ботев Пд, където Андрей Йорданов изпревари Ван Хертъм и с глава прати топката във вратата на Хидайет Ханкич.

С тази победа Ботев Пловдив събра актив от 13 точки и се изкачи на десето място, докато Пирин Благоевград продължава да е предпоследен с 8 точки.