Ботев Пловдив елиминира Оборище и се класира за осминафиналите за Купата на България

0
-
-

Ботев Пловдив постигна убедителна победа с 4:0 като гост на Оборище Панагюрище в мач от 1/16-финалната фаза на Купата на България.

Ботев започна по-силно мача на стадион „Орчо Войвода“, като още в третата минута Атанас Илиев стреля с глава след центриране от десния фланг, но ударът му срещна напречната греда.

„Канарчетата“ поведоха в резултата в 8-ата минута.  Димитър Тонев се разписа след чудесна асистенция на Атанас Илиев.

В 25-ата минута отново Атанас Илиев бе близо до попадение, но след негов удар и намеса на вратаря на Оборище топката отново срещна напречната греда.

В крайна сметка Атанас Илиев най-накрая се разписа в 28-ата минута, когато направи резултата 2:0 в полза на Ботев. Той се възползва от отлично центриране на Тодор Неделев.

В 69-ата минута Ботев стигна до трети гол. Негов автор стана Салиф Сисе, за когото това бе дебютно попадение с екипа на „канарчетата“.

Само 9 по-късно нападателя се разписа за втори път. Филип Филипов намери отлично Сисе и той с точен удар оформи крайното 4:0, а Ботев Пловдив си гарантира класирането за осминафиналната фаза на Купата на България.