Ботев (Пд) вдига нидерландски ас за „Герена“

0
Снимка: ludogorets.com

Лекарският щаб на Ботев Пловдив ще направи всичко възможно за да вдигне на крака халфа Дилан Мертенс за гостуването на Левски. Двубоят на стадион „Георги Аспарухов“ е в събота от 20:00 часа. Нидерландецът, който е един от основните футболисти на канарчетата в средата на терена, получи травма в навечерието на двубоя със Славия, която го извади от сблъсъка с белите. Той обаче има добри шансове да се възстанови за визитата на „Герена“. Ако това не се случи, в титулярния състав ще се завърне младият нигериец Точукву Нади. Той ще замени сред 11-те Джеймс Eтo’o, който бе изгонен още през първото полувреме при победата с 1:0 над Славия.

Очаква се от първата минута отново да започне Емануел Току, който бе реабилитиран, след като в няколко мача остана на резервната скамейка заради появилото се напрежение от проваления му трансфер в чужбина./ „Тема спорт“