Ботев (Пд) в най-лоша форма в елита

0
-
-

Защитникът на Локо Пд Диниш Алмейда изигра своя 50-и мач в българското първенство, пише „Тема спорт“. Само в два от досегашните португалският защитник не е започвал като титуляр, единият от които е дебютът му срещу Царско село на 13 септември 2019 г., когато вкара гол само 5 минути след като влезе в игра.

Ботев Пловдив е отборът в най-лоша форма в лигата с 5 поредни загуби, при които вкара само един гол. По-рано през сезона канарчетата бяха в серия от 4 последователни поражения в периода декември 2020-февруари 2021 г., но тогава паднаха само от тимове от Топ 6. За последно канарчетата паднаха пет пъти поред в лигата през есента на сезон 2019 година. Тогава тимът дори не успя да се разпише.

Централният нападател на Монтана Росен Кръстев отбеляза първия си гол в дебютния си сезон в елита. Той донесе победата с 1:0 над Етър, след като се появи на терена като резерва. Това бе 13-ият му двубой, като само в 3 от тях започна като титуляр. Минутите му на терена са общо 343.

Защитникът Андреа Христов изигра своя стотен мач в елита при успеха с 2:0 над Ботев Bp. Всичките му срещи са с екипа на белите. Дебютът на бранителя бе на 1 октомври 2016 г. при домакинска победа с 3:1 над Верея, когато бе един от само двата случая, в които се появи на терена като смяна.

При визитата на Славия бранителят на Ботев Bp Костадин Ничев също закръгли на 100 двубоите си в лигата. Дебютът му бе на 19 юли 2014 г. за Хасково при домакинската победа с 1:0 над Лудогорец.

Заб.: Статистиката е валидна за мачовете след 28-ия кръг и не включва играните двубои от 29-ия.