Ботев (Пд) удари ЦСКА-София! „Честити“ мач №200 на Стойчо Младенов с 2:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
Снимка: facebook.com/Botev.Plovdiv

Ботев (Пд) победи ЦСКА-София в мач от XXIV кръг на Първа лига. На стадиона в Коматево „канарчетата“ се наложиха с 2:0. Среща бе под №200 в елита за наставника на „червените“ Стойчо Младенов, който обаче няма да запомни с хубаво този юбилей.

В 13-ата минута Ето’о намери с дълъг пас Бароан. Последният надбяга Матей, но ударът му от малък ъгъл бе спасен от Бусато. В тази ситуация обаче „червеният“ капитан получи контузия и бе заменен от Християн Петров.

В 19-ата минута Аргилашки бе на път да сгреши фатално. Той се засуети във вратарското си поле и позволи на Кайседо да му отнеме топка. Стражът все пак успя да поправи грешката, след като се хвърли в краката на нападателя и улови кълбото.

Секунди след това Мухар отправи далечен изстрел, който премина до дясната греда.

В 24-ата минута Ботев поведе. Неделев центрира чудесно от корнер. Самюел Супрайен пък засече с глава от границата на вратарското поле за 1:0.

Само 5 минути по-късно „канарчетата“ удвоиха аванса си. Неразбория в „червената“ защита позволи на Неделев да отправи кинжален изстрел от 25 метра, с който намери долния десен ъгъл на Бусато за 2:0.

В 35-ата минута Пунчец върна лошо и Гарсес бе на път да се възползва, но Супрайен изби от краката му. Топката обаче стигна до Вилдсху, който стреля пред вратарското поле. Виктор Генев успя да спре кълбото с гръб, току преди да влети в мрежата, а след това и да изчисти от голлинията в корнер. Ситуацията бе дълго разглеждана от ВАР заради съмнения, че Супрайен е извършил нарушение срещу Гарсес. Наложи се самият главен съдия Георги Давидов да отиде до монитора, след което прецени, че всичко е според правилата на играта, която продължи с изпълнение от ъглово флагче.

В началото на втората част ЦСКА-София натисна в търсене на обрат. Удари на Мазику и Кайседо от изгодни позиции, обаче не намериха целта. След центриране от корнер пък Християн Петров засече с глава, но право в Аргилашки, който улови сигурно пред голлинията.

В 57-ата минута „червените“ изпълниха нов ъглов удар. Топката стигна до Гарсес, който шутира от точката за изпълнение на дузпа. Топката обаче премина на сантиметри над напречната греда.

В 66-ата минута гостите създадоха нова опасност след корнер. Този път влезлият като резерва и записал официален дебют за ЦСКА-София – Браян Морено – засече с глава. Отново обаче Аргилашки бе на мястото си улови пред голлинията.

В 72-ата минута нова безобразна грешка в защитата на ЦСКА-София можеше да сложи точка на спора. Сантиметри обаче не стигнаха на Антоан Бароан да засече с глава топката в опразнената врата.

В 84-ата минута Минков шутира от наказателното поле, но покрай лявата греда.

Само 60 секунди по-късно чудесно двойно изведе Брахинми в наказателното поле, малко под ъгъл. Ударът му по диагонала обаче мина встрани от десния страничен стълб.