Ботев Пд удари Пирин за първа победа като гост от началото на сезона

1

Ботев Пловдив постигна първа победа като гост от началото на сезона в Първа лига, след като се наложи с минималното 1:0 в Благоевград срещу Пирин. Единственото попадение в мача отбеляза Тодор Неделев в 20-ата минута. Красимир Станоев пропусна дузпа за Пирин в 40-ата минута.

Станислав Манолев отправи коварен удар от дистанция във 2-ата минута, топката тупна пред Георги Аргилашки, но той успя да избие в корнер.

Пред Джеймс Етоо се откри много добра възможност в 12-ата минута, но ударът му не се оказа точен.

Ботев Пловдив поведе в резултата в 20-ата минута. „Канарчетата“ организираха бърза контраатака. Емануел Току напредна по десния фланг и центрира ниско в наказателното поле към Антоан Бароан. Нападателят стреля по земята, но Хенгелман направи страхотно спасяване. Топката обаче стигна до Етоо в дясната част на наказателното поле. Той видя връхлитащия през центъра Тодор Неделев и върна топката към него. От десетина метра капитанът на „канарчетата“ прати топката във вратата на Пирин.

Пирин направи сериозен пропуск в 26-ата минута, когато домакините можеха да изравнят резултата. Мохамед Брахими центрира страхотно към Преслав Йорданов, но ударът му от близка дистанция мина покрай левия стълб на вратата на Аргилашки.

Хенгелам се наложи в 35-ата минута да отразява опасен удар от разстояние на Антоан Бароан.

Три минути по-късно Йорданов накара Аргилашки да направи страхотно спасяване след негов удар. Юлиан Попев центрира отляво, като Йорданов стигна пръв до топката в наказателното поле и стреля, но стражът на Ботев се намеси добре.

Съдията Георги Димитров свири дузпа за Пирин в 39-ата минута. Брахими и Карачанаков разиграха топката, а последният бе фаулиран в наказателното поле на Ботев Пловдив от Бароан, а реферът посочи бялата точка. Зад топката застана Красимир Станоев, но мощният му удар бе спасен по брилянтен начин от Георги Аргилашки.

Минута преди края на първата част Току бе изведен сам срещу Хенгелман, но той на овладя добре топката и стражът на Пирин улови топката.

В началото на второто полувреме Маркиньос пропусна да удвои преднината на Ботев Пловдив, а ударът му бе отразен от Хенгелман.

В 51-ата минута Манолев получи топката на дъгата на наказателното поле и отправи изстрел, но той бе неточен и топката мина покрай десния стълб на вратата на Аргилашки.

След нов удар на Манолев, домакините имаха претенции, че топката е срещнала играч на Ботев, но съдията Георги Димитров подмина ситуацията.

В 57-ата минута Хенгелман направи страхотно спасяване при удар на Антоан Бароан, а веднага след това стражът на домакините парира и удар от далеч на Неделев.

В 79-ата минута Маркиньос пропусна да реши мача. Той бе изведен сам срещу вратаря от Тодор Неделев, но ударът му по диагонала мина покрай дясната греда на вратата, пазена от Ник Хенгелман.

Ботев Пловдив е втори в класирането с 25 точки, а Пирин Благоевград е единадесети с 11 точки.