Ботев Пд удари Етър пред руския милиардер,неочакван герой вкара за канарите

0
-
-

Ботев (Пловдив) се наложи с 2:1 над Етър в мач, изиграл се на клубната база в Коматево. Славчо Шоколаров бе героят за пловдивчани, след като успя да вкара и двете попадения за своя тим (6’, 71’). За гостите точен бе Дани Младенов.

Срещата в Коматево започна двуостро и още в първия четвърт час на двубоя двата тима успяха да си разменят по едно попадение. Резултатът бе открит от домакините чрез Славчо Шоколаров в 6-ата минута. Футболистите на Етър сгрешиха при изнасянето на токата, Шоколаров получи отдясно и проби добре финтира бранител на гостите и с удар в далечния ъгъл не остави шансове на Христо Иванов.

Възпитаниците на Александър Томаш обаче отговориха бързо. Още в 13-ата минута те успяха да изравнят резултата след неразбирателство в отбраната на домакините. След центриране от фал, никой в жълто не успя да играе с топката и тя бе засечена с глава от футболист на великотърновци за 1:1.

Малко след изравнителния гол домакините трябваше да направят принудителна смяна в състава си, след като контузия получи Виктор Генев. На негово място в игра се появи Атанас Чернев.
На почивката домакините направиха вратарска смяна, като в игра се появи Георги Аргилашки. Само три минути след подновяването на играта той трябваше да прави решително спасяване след добра атака на великотърновци.

Ботев отговори с добра атака и удар на Атанас Илиев. Изстрелът му обаче бе блокиран от защитник на Етър, а след това вратарят на гостите улови. Домакините съумяха още веднъж да излязат напред в резултата, а голът отново бе дело на Славчо Шоколаров. Този път той стреля технично от фал и изненада стража на гостите в 71-ата минута.

Пет минути преди края на срещата Ботев Пловдив стигна до дузпа, след като Маламов бе съборен в пеналта. Зад топката застана Славчо Шоколаров, който имаше възможност да оформи своя хеттрик, но ударът му бе спасен.