Ботев (Пд) удари Дунав, въпреки дузпа-фантом и червен картон (ВИДЕО)

0
-
-

Ботев (Пловдив) победи Дунав в мач от XV кръг на efbet Лига. На стадиона в Русе, „канарчетата“ се наложиха с 2:1 и постигнаха първа победа като гости в родния елит от 375 дни. За последно те се наложиха над Ботев (Вр) във Враца на 27 октомври миналата година с 1:0.

Ботев започна отлично мача и с първия си точен удар поведе в 13-ата минута. Станислав Шопов намери вляво на наказателното поле Александър Тонев, който центрира успоредно на голлинията. Макенджиев плонжира, но не успя да избие, а Фернандо Виана засече на празна врата за 0:1.

120 секунди по-късно Дунав можеше да изравни. Стефан Христов стреля много опасно от границата на наказателното поле, но топката профуча до лявата греда. В 17-ата минута пък удар на Щерев попадна право в ръцете на Янко Георгиев.

В 24-ата минута Джонатан стреля силно от дистанция, но на сантиметри от дясната греда.

Втората част също започна ударно за гостите, които в 49-ата минута удвоиха аванса си. Александър Тонев проби отдясно, нахлу в наказателното поле и върна към точката за изпълнение на дузпа към Виана. Бразилецът засече от движение, пращайки топката от вътрешната страна на лявата греда за 0:2.

180 секунди след това Свилен Щерев изстреля снаряд от сериозна дистанция, но топката рикошира в играч на Ботев и премина до лявата греда, излизайки в корнер.

В 82-ата минута Мартин Костадинов центрира отдясно, Свилен Щерев засече от воле, но топката разтресе напречната греда.

180 секунди по-късно Джонатан фаулира пред наказателното поле откъсващия се сам срещу вратаря Фернандо Кавалканте. За нарушението главният съдия вдигна червен картон на защитника на Ботев. Вместо фаул обаче, свирилият отлично до този момент Валентин Железов, посочи бялата точка. От 11-метровия наказателен удар Ахмед Ахмедов бе точен за 1:2.

Във 2-ата минута на даденото продължение, Ахмед Ахмедов можеше и да изравни, но ударът му с глава мина покрай лявата греда.