Ботев (Пд) с превес над Левски в последните 10 срещи

0
Снимка: Ботев (Пд)

В последните 10 срещи равносметката е: 4 победи за жълто-черните, 3 равенства и 3 победи за Левски.

В 70 срещи са реализирани 183 гола /96 от канарчетата и 87 от сините/, средно по 2.61 на мач.

През първите полувремена са отбелязани 80 гола, а през вторите 45 минути са реализирани 100 гола + 3 служебни гола.

От 70 срещи само две са завършили 0:0.

Най-често срещаните резултати в Пловдив между двата състава са: 1:0 – 21 пъти /10 за Ботев и 11 за Левски/, 2:1 – 10 пъти /6 за канарчетата и 4 за сините/, 1:1 – 7 пъти, 2:0 – 6 пъти /6 за Ботев/ и 2:2 – 5 пъти.

Левски има една служебна победа с 3:0 в първенството 2009/10 година поради изхвърлянето през пролетта на пловдивчани от „А“ група.

Един двубой се игра при закрити врати на 20 април 2008 г. и Левски се наложи с 3:0.

Най-много голове – 5 за Ботев в Пловдив, са отбелязали Д. Дерменджиев-Чико и Ант. Милков, с 4 гола са: Ат. Пашев, Б. Хвойнев и Т. Неделев.

За Левски най-резултатен в Пловдив с 5 гола е Г. Иванов-Гонзо. Следват: 4 – Хр. Илиев-Патрата и Цв. Веселинов-Меци.

За Ботев са отсъдени 8 дузпи, като 6 са реализирани: 2 – Г. Попов,1- Г. Чакъров, Ат. Пашев, Б. Хвойнев и Арм. Амбарцумян, а 2 са пропуснати от Т. Зайцев и М. Огнянов.

За Левски са отсъдени 9 дузпи, като 8 са реализирани от: Арс. Димитров, П. Петров, Пл. Гетов, Т. Зайцев, Г. Иванов, Ж. Жоазиньо, Ст. Костов и Б. Цонев, а една е пропусната от П. Хубчев.

Автор на най-бързия гол в 13-а секунда е Жоао Пауло на 30 октомври 2016 г. при равенството 1:1.

В последната минута са отбелязани 7 гола: 3 от състезатели на Ботев – Р. Стойнов, Ат. Гаръбски и Г. Андонов, и 4 от футболисти на сините – Н. Сираков, Н. Илиев, Ил. Димитров и В. Божинов.

През месец август двата тима са играли за първенство 4 мача в Пловдив: Ботев е с 2 победи, Левски е с една и една среща е завършила наравно, пише „Тема спорт“.