Ботев Пд с престижна победа срещу Арис

0
358078580 663940309107971 8770601227276555843 n

Ботев Пловдив постигна престижна победа с 1:0 в контролата срещу Арис Солун, която се игра на стадион „Христо Ботев“. „Жълто-черните“ играха със специална фланелка, посветена на Тоско Бозаджийски.

Първата добра възможност за гол се откри пред Реда Рабей, който от няколко метра отправи удар право в обсега на Хулиан Куеста. В ответната атака Луис Палма шутира коварно от около 20 метра, но Хидайет Ханкич успя да избие в корнер. В 16-ата минута Палма центрира в наказателното поле, където Андре Грей беше оставен непокрит, но не успя да нанесе хубав завършващ удар.

В 17-ата минута „канарчетата“ поведоха. Мартин Секулич получи извеждащ пас отдясно в наказателното поле. Хърватинът овладя топката, финтира Брабец и със силен удар матира Хулиан за 1:0. Попадението беше първо за пловдивчани на новия им стадион.

В 26-ата минута Красиан Колев получи отляво, навлезе навътре и отправи удар от границата на наказателното поле, с което предизвика спасяване от Куеста.

357021727 663940312441304 9061551617186807713 n 358025751 663922889109713 5344019540150177861 n 357687402 663916495777019 8489985066790309461 n

В началото на втората част Арис пропусна отличен шанс да изравни резултата. Владимир Дарида намери Салем Мбаката отдясно. Защитникът центрира остро, а Ханкич успя да избие. Топката се озова в Палма, който навлезе в наказателното поле през центъра, финтира противников футболист и отправи удар, който след рикошет излезе в корнер.

В 82-ата минута Лъчезар Балтанов пусна извеждащ пас към новия нападател на „канарчетата“ Фаустас Степонавичюс, който се озова сам срещу вратаря, прехвърли го, но топката срещна левия страничен стълб.

До края на мача Арис имаше превъзходство, но не успя да стигне до изравнителен гол.

Така Ботев Пловдив записа първа победа на стадион „Христо Ботев“, след като отборът се завърна на Колежа.