Ботев (Пд) с ганайска заплаха за ЦСКА-София

0

В събота Ботев Пловдив поведи с 3:1 Пирин у дома и вече диша свободно в Първа лига. При това успехът можеше да е много, много по-изразителен. Работата на Желко Копич дава резултат и жълто-черните вече са отбор, който заостря вниманието на противниците. Благоевградчани не са мерило, но играта на канарчетата е все по-обнадеждаваща. И започва да се доближава до тази, която очакват феновете.

До момента през сезона най-често под прожекторите попадаше Антоан Бароан. Това бе напълно логично с оглед на факта, че френският таран има 7 гола в 11 шампионатни двубоя и представянето му няма нищо общо с това под ръководството на Азрудин Валентич. Възходът на Ботев обаче настъпи както с идването на новия треньор, така и с привличането на Елвис Ману. Последният застана редом до Бароан на върха на атаката и започна да му освобождава доста свободни пространства. Антоан пропусна мача с Пирин заради наказание, а това бе възможност Елвис да превземе сам сцената и той го направи по безупречен начин – гол през първото полувреме и асистенция през второто, с което трите точки на практика бяха спечелени.

В събота 29-годишният Ману, който е с ганайски корени, но притежава нидерландски паспорт, бе във вихъра си. В 8 мача вече има на сметката си 4 гола и 3 асистенции. Бултрасите пък със сигурност са доволни от взаимодействията му с ганайския халф Емануел Току, който вкара на Пирин, след като получи топката на празна врата от нападателя. Току започва да влиза в час. В началото на кампанията той се вълнуваше повече от своя трансфер, а след това бе недоволен от пропаднала продажба в турски или белгийски клуб. Изглежда, че нисичкият полузащитник вече е с „чиста глава“ и това личи от играта му. Емануел отново е човекът, който със свое действие може да реши даден мач – било то с пробив, завършващо подаване или гол.

Именно на партньорството между Току и Ману Ботев залага много надежди и за следващия мач. А той наистина ще покаже дали канарчетата вече са в състояние да постигнат поредица от победи. В сряда, 19 октомври, в Пловдив ще гостува ЦСКА-София. Двубоят е отложен от 5-ия кръг и ще започне в 18:45 часа. Оптимистично настроен за двубоя е и треньорът Желко Копич.

„Срещу Пирин контролирахме добре мача, имахме много възможности – както през първото полувреме, така и през второто. Пресирахме съперника с голям брой футболисти, опитвахме да не му даваме възможност да играе. Не успяхме да действаме обаче по този начин в продължение на 90 минути. През второто полувреме имахме своите проблеми, но съм доволен. Очаквам отборът да играе по същия начин и срещу ЦСКА. Плюс за нас е, че Виктор Генев ще се завърне в отбрана“, заяви Копич.

Освен Генев, на линия за срещата с армейците ще е и Антоан Бароан. Това означава, че почти сигурно от групата ще отпадне направилият дебют срещу Пирин нигерийски нападател Уме Емануел.

Настроението в Ботев вече е друго, а атракцията в играта идва от Току и Ману. Ако те са на ниво и в сряда, то шансовете на жълто-черните да продължат прогреса си не са никак малки./ „Тема спорт“