Ботев (Пд) с 9 загуби от Лудогорец в последните 10 домакинства! Кешеру е наказвал „канарчетата“ 5 пъти

0
Снимка: ludogorets.com
-
-

Любопитни факти от домакинските мачове на Ботев Пд срещу Лудогорец за първенство, предоставени от „Тема спорт“:

Равносметката от последните 10 срещи е: една победа за канарчетата и 9 победи за орлите от Разград.

В 13 срещи са отбелязани 38 гола, средно по 2,92 на мач.

През първите полувремена са вкарани 22 гола, а през вторите 45 минути са реализирани 16 гола.

В полза на Ботев е отсъдена една дузпа, която е реализирана от Иван Цветков. За Лудогорец са свирени 2 дузпи, като едната е реализирана от К. Моци, а другата е пропусната от същия състезател.

Най-често срещаните резултати са: 3:1 – 3 пъти (3 за орлите), 1:0-3 пъти (3 за Лудогорец) и 2:1 – 2 пъти (1 за Ботев и 1 за Лудогорец).

Най-резултатният двубой под тепетата се игра на 21 април 2018 г. и завърши 4:2 за орлите.

Най-много голове за Ботев – 2, е реализирал Юн. Хамза. За Лудогорец 5 гола е вкарал Кл. Кешеру.

Четирима чужденци са отбелязали голове за Ботев: Юн. Хамза, Т. Иршак, Ж. Пауло и Д. Н’Донгала.

15 иностранци са реализирали за орлите от Разград: К. Моци, В. Мисиджан, Д. Абало, Р. Безяк, Ж. Кишада, Вандерсон, Кл. Кешеру, Дж. Лукоки, Г. Кампаняро, Аб. Анисе, Иг. Пластун, Як. Швиерчок, М. Махлангу, Марселиньо и Жоржиньо.

Когато Лудогорец е откривал резултата, е стигал до 9 победи.