Ботев (Пд) продължава възхода! Удари и Арда насред Кърджали (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
arda botev plovdiv ivelin popov
Снимка: facebook.com/botevplovdiv

Ботев (Пд) победи Арда в мач от XIX кръг на Първа лига. На стадион „Арена Арда“ в Кърджали „канарчетата“ се наложиха с 2:0.

С днешния успех пловдивчани събраха 26 точки и се изкачиха на 8-о място във временното класиране. Воденият от Александър Тунчев тим пък остава 7-а позиция с 18 точки.

Арда можеше да поведе в 5-ата минута. Първо Анатолий Господинов бе на път да сгреши, притиснат от Ивелин Попов, но все пак успя да намери Мартин Стойчев. Емануел Уме обаче успя да отнеме топката от защитника и да стреля от наказателното поле, но вратарят на домакините все пак спаси.

В 13-ата минута Ебенезер даде остър успореден пас отляво. Ханкич не успя да избие, но дебнещият зад него Преслав Боруков се размина на сантиметри с топката.

5 минути по-късно Абубакар Тунгара направи мощен индивидуален пробив, нахлу в наказателното поле и стреля. Топката обаче спря от външната страна на мрежата.

В 23-ата минута Арда по чудо не откри резултата. Мартин Стойчев центрира отдясно, а Станислав Иванов продължи с глава. Оставеният напълно непокрит на границата на вратарското поле Пламен Крачунов засече от въздуха, но право в Хидайет Ханкич.

В 37-ата Антоан Бароан засече с глава центриране на ъгъла на вратарското поле. Господинов обаче бе заел добра позиция и изби в корнер.

В 43-ата минута Преслав Боруков бе изведен сам срещу вратаря и стреля. Ханкич обаче успя да докосне съвсем леко топката, което се оказа достатъчно тя да „оближе“ лявата греда, излизайки в корнер.

В 51-ата минута Ивелин Попов изведе Самуел Акере, който прати топката в мрежата. Попадението обаче бе отменено заради засада.

Ботев поведе в 63-ата минута. Ивелин Попов бе изведен в наказателното поле, преодоля Лъчезар Котев и от вратарското поле върна назад. Напълно необезпокояваният Емануел Уме пък от 7-8 метра порази целта за 0:1.

В 69-ата минута Станислав Иванов центрира от фал. Топката стигна до Умар Сако, който обаче от 2-3 метра я прати над напречната греда.

В 78-ата минута Ботев можеше да сложи точка на спора. Емануел Уме получи в наказателното поле, освободи се от съперник и стреля от границата на вратарското поле. Ебенезер обаче успя да отклони топката в корнер.

Това обаче се случи 60 секунди по-късно. Ивелин Попов намери вдясно на наказателното поле Янис Карабельов, който преодоля Мартин Стойчев и стреля мощно към близкия ъгъл. Топката се удари в дясната греда и спря в мрежата за 0:2.