0
Снимка: Ботев (Пд)
-
-

Ботев (Пловдив) и Черно море не излъчиха победител в мач от група „А“ на втората осмица в родния футболен елит. На стадиона в Коматево съперниците си размениха по едно попадение за крайното 1:1. Така „моряците“ се препънаха по пътя си към Лига на конференциите. Те водят с 5 точки на Левски, който след минути приема Царско село и може да съкрати разликата до 2. В последния кръг пък има директен сблъсък между Левски и Черно море във Варна.

В 5-ата минута Селиф Сисе можеше да вкара много красив гол. Той опита почти от центъра да изненада вратаря на Георги Георгиев, но топката не намери целта.

Ботев по чудо не поведе в 17-ата минута. Прекрасна триходова комбинация изведе на ъгъла на вратарското поле Филип Филипов. Ударът му обаче разтресе напречната греда.

Черно море откри резултата в 42-ата минута. След центриране от корнер, Стефан Станчев засече чудесно с глава. Янко Георгиев все пак успя да докосне топката, но недостатъчно и тя спря в мрежата му за 0:1.

Ботев изравни в 69-ата минута. Па Конате центрира отляво на първа греда. Атанас Илиев пък засече с глава неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата за 1:1.

180 секунди по-късно „канарчетата“ можеха да осъществят пълен обрат. Реда Рабей нахлу в наказателното поле, след което намери Емануел Току. Последният залъга Цветомир Панов и стреля. Стефан Станчев обаче решително протегна крак, избивайки в корнер.

Малко след това Виктор Генев прати топката в мрежата на Георгиев. Попадението обаче бе отменено заради засада.

Четвърт час преди края на редовното време Черно море можеше отново да поведе. Пабло Гарсия стреля отлично от фал. Топката обаче профуча на сантиметри до дясната греда.

В 84-ата минута Вилела стреля много опасно от наказателното поле, но покрай дясната греда.