Ботев (Пд) победи Черноморец и спечели „Рефан къп“

0
-
-

Ботев (Пловдив) спечели първото издание на силния турнир по футбол „Рефан къп“, който е за деца родени 2008-а година. На финала „жълто-черните“ се наложиха с 3:0 над Черноморец (Бургас), като вкараха и трите попадения след почивката.

Организацията на турнира беше на много високо ниво и отборите останаха изключително доволни. Спонсорите на състезанието пък се погрижиха за наградите и всяко едно дете от всички отбори си тръгнаха с подаръци.

Легендите на Ботев (Пловдив) от 80-те години Петър Зехтински, който в момента е директор на Дирекция Спорт и младежки дейности на Община Пловдив, и Трифон Пачев, както и откривателят на Христо Стоичков- Огнян Атанасов, връчиха наградите на децата. Култовият вратар на „канарчетата“ от 90-те години Лилчо Арсов пък връчи приза на своя наследник от Ботев, който е номер 1 на поста си.

В срещата за 3-ото място ВЕЛД (Пловдив) успя да прекърши Локомотив (Пловдив) с 2:1. По-надолу в класирането се наредиха ФА Пловдив на 5-а позиция, следвани от Добруджа (Добрич) на 6-о място, Спартак (Пловдив) на 7-о и Хебър (Пазарджик), които останаха 8-и.

Раздадени бяха и индивидуални награди. За най-добър вратар беше определен Венелин Тютюков от Ботев (Пловдив), а за най-добър защитник Георги Пенчевски (ФА Пловдив). Най-добър халф стана Стилиян Добревски от ВЕЛД, а най-полезен състезател е Михаил Михайлов от Ботев. Иван Дейков от Черноморец стана голмайстор на турнира.