Ботев (Пд) победи 10 от Левски със спорна дузпа и автогол (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
Снимка: Ботев (Пд)

Ботев (Пд) победи Левски в мач от V кръг на Първа лига. На стадиона в Коматево „канарчетата“ се наложиха с 3:1. За убедителния успех помогнаха спорна дузпа за 1:0 и червеният картон на Патрик-Габриел Галчев, показан в същата ситуация.

В 12-ата минута сантиметри разделиха Ботев (Пд) от това да поведе. Реда Рабей се отскубна сам срещу вратаря и стреля, но Николай Михайлов с чудесен рефлекс изби. При добавката Антоан Бароан прати топката в мрежата. След разглеждане на попадението с ВАР обаче, се оказа, че Бароан е бил на сантиметри зад защитата при удара на Рабей и голът бе отменен.

В 19-ата минута Неделев стреля на метър-два пред наказателното поле. Николай Михайлов обаче успя да избие в корнер отиващата в горния му десен ъгъл топка.

В 28-ата минута Георги Миланов изстреля истински снаряд от сериозна дистанция. Аргилашки обаче успя да избие в корнер.

5 минути по-късно Левски по чудо не поведе. Георги Миланов центрира от фал, а Борислав Цонев отклони с глава. Христос Шелис се озова сам срещу вратаря, но ударът му от 3-4 метра премина над напречната греда.

В последната секунда на даденото продължение на първото полувреме Ботев поведе. Па Конате бе изведен сам срещу вратаря. Патрик-Габриел Галчев обаче го дръпна за фланелката, след което футболистът на домакините падна на тревата. Ивайло Стоянов отсъди дузпа и вдигна червен картон на защитника на „сините“. Ситуацията бе разгледана с ВАР, след което главният съдия потвърди решението си, макар че нарушението започна извън наказателното поле. От бялата точка Тодор Неделев бе безапелационен за 1:0.

В самото начало на втората част Мартин Петков стреля мощно по диагонала извън наказателното поле. Аргилашки обаче със сетни сили успя да избие в корнер.

Домакините отговориха с два опасни удара на Филипов и Току, като и в двете ситуации Михайлов успя да избие.

В 58-ата минута Филипов бе изведен сам срещу вратаря. В последния момент обаче Шелис успя да парира удара му, избивайки в корнер.

В 63-ата минута Радослав Цонев стреля от фал. Топката се отклони в главата на футболист от стената и мина над вратата. Главният съдия обаче отсъди аут.

120 секунди по-късно Ботев удвои аванса си. След центриране отляво, Симеон Славчев, натиснат от Атанас Илиев, прати с глава неспасяемо топката в собствената си врата за 2:0.

В 72-ата минута Димитър Тонев получи в наказателното поле, където падна след съприкосновение с Шелис. Главният съдия Ивайло Стоянов обаче не посочи бялата точка, а решението му бе потвърдено и от ВАР.

Секунди по-късно Бароан стреля от дъгата пред наказателното поле. Михайлов обаче успя да избие в корнер отиващата под напречната греда топка.

Четвърт час преди края „канарчетата“ оформиха класиката в резултата. Димитър Тонев центрира отляво, а Антоан Бароан засече в долния ляв ъгъл за 3:0.

Левски намали изоставането си в 80-ата минута. Здравко Димитров нахлу в наказателното поле, пусна между Току и Филипов, като последният го фаулира, а Ивайло Стоянов отсъди дузпа. 11-метровният наказателен удар пък бе реализиран от Радослав Цонев за крайното 3:1.