Ботев (Пд) няма победа на „Ивайло“ в последните години

0
Снимка: Ботев (Пд)
-
-

„„Етър” приема „Ботев” (Пловдив) в крайно интересен мач от 1/16 финалите за Купата на България. Срещата е във вторник от 18:45 ч. на стадион „Ивайло”.

„Виолетовите” ще се опитат да продължат успешна серия срещу „канарчетата” в последните няколко години. След влизането им в елита преди 4 години съперникът нито веднъж не е стигал до победа във Велико Търново“, пише официалният сайт на Етър и допълва:

„Първата среща бе на 28 август 2017 г. и завърши 1:1. Фернандо Виана откри за гостите, но в 31-ата минута Алиуне Бадара се разписа и мачът завърши наравно.

„Етър” спечели мача между двата отбора, игран на 25 ноември 2018 г. Победното за „виолетовите” попадение реализира Румен Руменов в 44-ата минута за успеха с 1:0. Последните два мача завършиха наравно. На 8 март 2020 г. гостите на два пъти повеждаха чрез Тодор Неделев и Марко Перван, но етърци стигнаха с голове на Александър Дюлгеров и Дани Младенов до крайното 2:2. Последният мач на 19 март т.г. пък завърши без голове 0:0, като заради пандемията се игра без публика.

Сега феновете ще бъдат отново на познатото си място на трибуните на стадион „Ивайло”. Ще ни зарадват ли „виолетовите” с успех в мача за купата – предстои да разберем!“.