Ботев (Пд) не е вкарва гол на Лудогорец у дома близо 6 часа

0
Снимка: Ботев (Пд)
-
-

Близо 6 часа Ботев Пловдив не е вкарвал гол във вратата на Лудогорец в домакински мач за първенство, пише „Тема спорт“. За последно това стори Тодор Неделев при загубата с 2:3 на 23 септември 2018-а. Тогава канарчетата поведоха с 2:0 в Коматево (Юсеин 8, Неледев 14), но след попадения на Моци от дузпа, Махлангу и Марселиньо, Лудогорец стигна до успеха. Последваха три поредни победи на разградчани в Пловдив без допуснат гол – 2:0 (21.05.2019), 1:0 (19.10.2019), 2:0 (26.04.2021). Така вече 346 минути Ботев не успява да се разпише във вратата на орлите в домакински двубой в елита.

През първите полувремена в Пловдив са вкарани 22 гола, а през вторите 45 минути са реализирани 18 попадения.

В полза на Ботев е отсъдена една дузпа, която е реализирана от Иван Цветков, който сега е скаут на разградчани. За Лудогорец са отсъдени 2 дузпи, като едната е реализирана от Моци, а другата е пропусната от същия състезател.

Най-често срещаните резултати са: 3:1 – 3 пъти (3 за орлите), 1:0-3 пъти (3 за Лудогорец).

Най-много голове за Ботев – 2, е реализирал Юн. Хамза. За Лудогорец 5 попадения е реализирал Кл. Кешерю, 4 – Вандерсон.

Четирима чужденци са отбелязали голове за Ботев: Юн. Хамза, Т. Иршак, Ж. Пауло и Д. Н’Донгала. 15 иностранци са реализирали за орлите: К. Моци, В. Мисиджан, Д. Абало, Р. Безяк, Ж. Кишада, Вандерсон, Кл. Кешерю, Дж. Лукоки, Г. Кампаняро, Аб. Анисе, Иг. Пластун, Як. Швиерчок, М. Махлангу, Марселиньо и Жоржиньо.

Когато Лудогорец е откривал резултата, е стигал до 10 победи. През октомври се е играл един двубой през 2019 година и гостите бият с 1:0.