Ботев (Пд) напира за халф на ЦСКА-София

0
ludogorets cska kauli oliveira stanislav shopov
Снимка: ludogorets.com

Ботев Пловдив иска под наем атакуващият халф на ЦСКА-София – Станислав Шопов, съобщава „Мач Телеграф“. Предложението е футболистът да премине на „Колежа“ веднага след нова година със срок на договора до края на сезона и евентуално наемът да бъде продължен и за следващия. Засега не е ясно дали шефовете на „червените“ ще се съгласят на подобна сделка. Според запознати обаче това едва ли ще стане, ако условията не са много изгодни. Шопов е важна част от тима на Нестор Ел Маестро, въпреки че е резерва. До момента той има 10 мача от началото на сезона в елитната дивизия, но само в два е започвал от първата минута.

Станислав Шопов е юноша на Ботев Пловдив. През октомври 2020 година „канарчетата“ го продадоха на нидерландския „Хееренвен“ за 250 000 евро. През лятото на миналата година ЦСКА-София го привлече, след като той стана свободен агент. През тази година Шопов записа и два мача за първия тим на България под ръководството на Младен Кръстаич – загубата от Унгария с 0:3 и равенството с Литва 1:1. Сега новият национален селекционер Илиан Илиев не го е повикал за мачовете с Унгария и Сърбия.