Ботев (Пд) катастрофира срещу украинци

0
-
-

Ботев (Пловдив) допусна загуба с 0:4 от Олександрия в първата си контролна среща на лагера в Алания. През първата част украинците реализираха едно попадение, а след почивката добавиха още три гола във вратата на „канарчетата“.

В 10-ата минута „жълто-черните“ организираха опасна атака и Антонио Вутов шутира, но след рикошет в тялото на защитник топката излезе в корнер. 5 минути по-късно Александър Тонев пусна към Антонио Вутов, който центрира към Станислав Шопов и младокът стреля от въздуха, но покрай целта.

В 24-ата минута защитник на пловдивчани предотврати опасна атака на украинците. В 28-ата минута „белите“ изпълниха къс корнер, нападател финтира защитник и последва центриране, а след кратко разбъркване Денис Устименко прати топката в мрежата за 1:0.

В 33-ата минута Янко Георгиев се отчете с отлично спасяване, отразявайки силен удар от близка дистанция. В 43-ата минута Александър Тонев отправи мощен удар, а след рикошет в гърба на защитник топката мина на метър от страничната греда.

През втората част наставникът на „канарчетата“ Ферарио Спасов извърши редица промени, като в игра се появиха множество юноши на Клуба. В 51-ата минута нов удар на Сашо Тонев премина в опасна близост до вратата на украинците.

При последвалия корнер играч в „жълто-черно“ засече с глава, а вратарят на Олександрия спаси. В ответната атака Дмитри Шастал получи топката на празна врата и без проблеми покачи на 2:0.

В 62-ата минута Тодор Неделев пусна изумителен пас към Филип Филипов, бекът се устреми към вратата и центрира, но защитник изби кълбото. Секунди по-късно Георги Аргилашки отрази удар с глава към вратата на Ботев.

В 67-ата минута Максим Задерака се разписа за 3:0 след добре насочен удар с глава. В 77-ата минута опасен удар към вратата на „канарчетата“ мина покрай целта.

В 81-ата минута украинците реализираха най-красивия си гол в мача, след като Валерий Лукчевич получи центриране отляво и с хубав удар от въздуха прати неспасяемо топката в мрежата – 4:0. В самия край на срещата Антонио Вутов и Димитър Тонев взаимодействаха, но успоредното подаване на Вутов към Тонев се оказа по-дълго от небходимото.

Стартовият състав на Ботев: Янко Георгиев, Джонатан Перейра, Костадин Ничев, Кристиан Димитров, Лазар Марин, Лъчезар Балтанов (к), Радослав Терзиев, Станислав Шопов, Тодор Неделев, Александър Тонев, Антонио Вутов

Резерви: Георги Аргилашки, Станислав Работов, Атанас Стоименов, Димитър Тонев, Бисер Бонев, Стефан Попов, Петър Итов, Филип Филипов

Участие в контролата не взеха контузените Димитър Пиргов и Димитър Балинов.