Ботев (Пд) излъга Арда насред Кърджали (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
Снимка: facebook.com/Botev.Plovdiv

Ботев (Пд) победи Арда в първи мач от ХХ кръг на Първа лига. На стадион „Арена Арда“ в Кърджали „канарчетата“ се наложиха с 2:0.

В 33-ата минута пред Ботев (Пд) се откри най-чистото положение. След центриране отляво, Джеймс Ето’о засече от около 12 метра от ждроп, но не успя да порази целта.

240 секунди по-късно Реда Рабей стреля мощно от 20-ината метра. Топката обаче профуча над напречната греда.

Във 2-ата минута на даденото продължение Иван Тилев отправи сходен удар на този Рабей, като резултатът също бе подобен.

В 50-ата минута Ботев можеше да поведе. Брахими финтира вляво от дъгата на наказателното поле Алекс Петков и Атанас Зехиров, след което стреля. Топката обаче премина на сантиметри от дясната греда.

В 55-ата минута Тонислав Йорданов получи в наказателното поле и се опита с техничен удар по диагонала да прехвърли вратаря. Вместо това, обаче нападателя прати топката в ръцете на Нанкич.

В 62-ата минута можеше да се стигне до крайно неприятен инцидент. Изстреляна от феновете на Ботев (Пд) факла се размина на сантиметри от това да улучи Иван Коконов. Тя падна в краката му отхвръкна, без да успее да го нарани сериозно. Все пак огънче изглежда успя да го опари, тъй като футболистът започна трескаво да опита да го махне от рамото си.

120 секунди по-късно Арда по чудо не стигна до гол. Кики проби през средата и изведе в наказателното поле Румен Руменов. Последният стреля моментално по диагонала, но топката „облиза“ дясната греда.

В 69-ата минута Брахими засече с глава центриране отдясно, но доста неточно.

В 73-ата минута Светослав Ковачев стреля от почти нулев ъгъл и бе на път да се разпише. Ханкич обаче изби в корнер.

Ботев (Пд) поведе четвърт час преди края на редовното време, като голът бе изработен от влезлите малко по-рано Димитър Тонев и Антоан Бароан. Българският футболист изведе французина, който от ъгъла на вратарското поле прониза Християн Василев с удар по диагонала за 0:1.

В 81-ата минута Арда някак не успя да изравни. Кики проби отляво и центрира. Напълно необезпокояваният Светослав Ковачев засече от 10-ина метра, но прати топката високо над вратата.

В последната минута на редовното време Светослав Ковачев нанесе силен шут от 20 метра, който обаче премина покрай дясната греда.

В 2-ата минута на даденото продължение пък изстрел на Тонев премина покрай десния страничен стълб.

120 секунди след това Ботев си подпечата победата. Бароан нахлу в наказателното поле и стреля. Милен Стоев опита да пресече топката, но вместо това я прати в собствената си врата за крайното 0:2.