Ботев (Пд) и АПОЕЛ оставиха всичко за реванша (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
Снимка: facebook.com/Botev.Plovdiv

Ботев (Пловдив) и АПОЕЛ (Никозия) не излъчиха победител в мач от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите. На националния стадион „Васил Левски“ съперниците не стигнаха до гол, завършвайки при резултат 0:0. Така развръзката остана изцяло за реванша след седмица, когато възпитаниците на Азрудин Валентич са гости.

Двубоят бе изгледан на живо от собственика на „жълто-черните“ Антон Зингаревич. Във ВИП ложата бе и кандидатът за президент на БФС Димитър Бербатов.

В 7-ата минута Теодору проби отляво и центрира в наказателното поле. Оставеният напълно необезпокояван Гомес засече от движение, но неточно.

В 18-ата минута самият Теодору шутира по диагонала, но покрай лявата греда.

В 24-ата минута Исам Чаебаке нанесе плътен удар извън наказателното поле. Хидайет Ханкич обаче показа отличен рефлекс и не позволи топката да влезе в долния десен ъгъл на вратата му.

В 39-ата минута Лукас Соуса отправи мощна тупалка от дистанция, отиваща в горния ляв ъгъл на вратата. Отново обаче Ханкич се намеси блестящо и изби в корнер.

В 41-ата минута защитник на гостите върна неразчетено назад. Мохамед Брахими пресече, излезе сам срещу вратаря и го преодоля, но същевременно си поведе дълго и топката излезе в аут.

120 секунди след това Емануел Току стреля силно от сериозна дистанция, но право във Вид Белек.

В последната минута на полувремето Току надбяга Полиарпоу и шутира под напречната греда. Белек обаче успя избие в корнер.

През втората част съперниците се „захапаха“ в средата на терена и така и не успяха да създадат нищо запомнящо се и пред двете врати до 80-ата минута. Тогава гостите центрираха от фал. Чеабаке засече с глава от вратарското поле, но над горната греда.