Ботев (Пд) гази Хебър цял мач, но би минимално (ВИДЕО+СНИМКИ)

antonio perera
Снимка: facebook.com/botevplovdiv
-
-

Ботев (Пд) победи Хебър в мач от ХХ кръг на Първа лига. На стадион „Христо Ботев“ в Пловдив домакините превъзхождаха тотално своя съперник, създадоха куп положения, но в крайна сметка се наложиха само с 1:0.

Преди началото на срещата Ботев връчи на своя централен нападател Антоан Бароан плакет „най-резултатният чужденец в историята на клуба“. Той се присъедини към „канарчетата“ през сезон 2021-2022 и отбеляза 27 попадения. Зад него са бразилците Жоао Пауло с 25 и Фернандо Виана с 24 гола.

Първата опасност в мача беше след по-малко от 120 секунди игра. Ударът от границата на наказателното поле на Мартин Секулич обаче попадна право в Матвей Игонен.

Веднага след това Ивелин Попов центрира отдясно. Мартин Секулич засече с глава от границата на вратарското поле, но Игонен с фантастичен рефлекс успя да избие пред голлинията, а след това и да улови топката.

В 10-ата минута шут от добра позиция на Уме Емануел профуча до дясната греда.

Гостите отговориха с далечен и неточен шут на Атанас Кабов.

В 14-ата минута удар с глава на Стефан Цонков от границата на вратарското поле бе избит от Ханкич. В ситуацията обаче бе маркирана засада.

В 32-ата минута Атанас Кабов стреля мощно от над 20 метра. Топката отиваше под напречната греда, но Ханкич обаче с фантастична намеса успя да я докосне с върха на пръстите си, избивайки в корнер.

В 39-ата минута далечен удар на Акере бе спасен от Игонен.

В 52-ата минута Ботев по чудо не поведе. Джеймс Етоо бе изведен сам срещу стража и от границата на вратарското поле опита удар покрай него. Игонен обаче успя някак с крак да спаси.

5 минути по-късно „канарчетата“ все пак откриха резултата. След късо разиграване от корнер, Ивелин Попов центрира на границата на вратарското поле, където Антонио Перера засече неспасяемо с глава за 1:0.

В 71-ата минута Ботев (Пд) на два пъти можеше да сложи точка на спора. Първо Игонен сгреши при изнасянето и при последвалата атака на домакините Мартин Секулич от непосредствена близост не успя да преодолее Игонен. Секунди след това пък Секулич засече с глава центриране отляво на Уме Емануел. Топката обаче, след като отскочи от земята, кацна на напречната греда и излезе в аут.

В 80-ата минута Карабельов продължи с глава центриране от корнер. От вратарското поле Мартин Секулич опита да прехвърли технично Игонен, който все пак успя да докосне топката, която след това пък бе изчистена от Стилиян Тисовски от самата голлиния.