Ботев Нови пазар започна с победа новия сезон

0
P1040560
-
-

Ботев (Нови пазар) стартира с победа 2:0 новото първенство в Трета лига – Североизточна аматьорска футболна група. Възпитаниците на Радостин Димов взеха ценна победа в регионално дерби над другия участник в групата от Шуменска област тим на Хитрино. Головете реализираха Кирил Радев и едва влезлия в игра Ерхан Чете през втората част на мача.

Първото полувреме на градския стадион в Нови пазар не изобилстваше от положения пред двете врати. Двата отбора се вкопчиха в здрава битка предимно в центъра на терена, но гол и така не падаше. След почивката футболистите на Ботев (Нови пазар) владееха повече играта и в 54-ата мин. Кирил Радев от близо 35 метра изненада вратаря на гостите Румен Стоянов реализирайки за 1:0. Това вдигна самочувствието на новопазарци и в следващите минути те чрез Калоян Калчев и Кирил Радев можеха да затвърдят преждевременно победата. В следващия втори кръг Ботев (Нови пазар) гостува на Калиакра (Каварна), докато Хитрино приема у дома Бенковски (Бяла).