Ботев и Локомотив се занулиха в пловдивското дерби(ВИДЕО+СНИМКИ)

0
botev plovdiv lokomotiv plovdiv
Снимка: facebook.com/botevplovdiv

Ботев Пловдив и Локомотив Пловдив завършиха при резултат 0:0 на стадион „Христо Ботев“ в нажежено градско дерби.Срещата бе от 16-ия кръг на efbet Лига и започна от 19:30 часа на „Колежа“.

Още в първата минута Ботев можеше да открие. Уме Емануел излезе на нелоша позиция, диагонално от вратата, и стреля в близкия ъгъл. Хоркаш обаче внимаваше и спаси.

Локомотив едва не се вкара сам в проблеми малко след това. При изнасяне на топката от собственото наказателно Карабельов пресече пас на Хоркаш към Иванов, но не успя да догони топката и хърватинът улови.

В 10-ата минута Георги Минчев засече с глава центриране от десния фланг, ала прати топката над напречната греда.

Още един голям шанс за Ботев Пловдив дойде след четвърт час игра. Ивелин Попов намери Акере в наказателното поле, но младокът не успя да нанесе никак добър удар, като за това спомогна и човекът на гърба му – Бабакар Дион.

Точно в средата на полувремето Бароан излезе сам срещу Хоркаш и нацели тялото на вратаря, но имаше и маркирана засада. Минути след това Акере отправи подаване по тревата в малкия пеналт, от което никой негов съотборник не се възползва, а Камдем изчисти.

Гол за Ботев Пловдив бе отменен в 52-ата минута! Хоркаш отрази с мъка удар на Джеймс Ето`о, но при добавката Бароан отбеляза с глава. След близо двуминутен ВАР преглед голът на тарана бе отменен и резултатът се запази 0:0.
Поредният пропуск за Ботев дойде в 72-ата минута. Акере пусна много хитър пас за Бароан, но нападателят не намери пазената от Хоркаш врата и прати топката до дясната греда.