Ботев и Локо занулиха Битката за Пловдив за 15-и път

0
-
-

Вчерашното нулево равенство между Ботев и Локомотив бе под №15 в историята на дербито, на ниво шампионат в 110 срещи. Този резултат се изравни с 2:1 (5 за железничарите и 10 за канарчетата), на второто място при най-често срещаните, пише „Тема спорт“. Най-много пъти сблъсъкът е завършвал 1:0 – 26 (11 за черно-белите и 15 за жълто-черните).

Балансът остава напълно равен – по 39 победи, 32 равенства и голова разлика 130:130.

Старши треньорът на Ботев Пд – Ферарио Спасов не успя да спечели дерби и при четвъртия си опит. С ЦСКА той има загуба с 1:2 и равенство 2:2. 2:2 завърши и първата Битка за Пловдив, в която участва през есента на 2012 година. Така балансът му в дербита е 4 мача, 3 равенства, 1 загуба, голова разлика 5:6.

За първи път през февруари дербито завършва без победител. В досегашните три сблъсъка във втория месец от годината, Ботев имаше две победи, а Локо една. Затвърди се тенденцията, когато Битката за Пловдив е на 16-о число от месеца да приключва без победител – четвърто равенство, при един успех за канарчетата.