Ботев е „жълто-черна“ котка за ЦСКА-София

0
cska botev plovdiv ruben pinto lachezar baltanov
Снимка: cska.bg

След вкарването на ЦСКА-София в елита, стадионът, където със сигурност отборът се чувства много зле, е футболният комплекс в Коматево. Там мачовете са 6 в последните 3 години и „червените“ имат само един триумф, макар и внушителен – 6:2. На 30 юли 2017 година ЦСКА-София буквално се саморазправя с „канарчетата“ в техния дом. Фернандо Каранга и Кирил Десподов вкарват по 2 гола за разгрома. Все пак като смекчаващо вината обстоятелство може да се изтъкне, че в началото на второто полувреме е изгонен с червен картон Йордан Минев от домакините, а десет минути преди края заради с контузия напуска терена и Фернандо Виана в момент, когато „жълто-черните“ нямат право на смяна.

Това обаче е изключение. В другите двубои ЦСКА-София си тръгва обикновено с наведена глава срещу съперника, при положение че отборът винаги се е целил в победата. Ботев бързо взима реванш, като побеждава съперника си с 2:1 в домакинския си мач от първата шестица.

През 2016 година Ботев и ЦСКА-София правят 0:0 в Пловдив, като не се срещат още веднъж на този стадион, защото „канарчетата“ остават извън Топ 6.

Най- сериозна е доминацията на Ботев миналия сезон. Тогава като домакините направиха 0:0 в първия си мач и 2:0 в решителните срещи от първата шестица с късни голове на Феребори Доре и Тодор Неделев.

Без съмнение най-сладък пък бе успехът в турнира за Купата на България. Тогава Ботев бързо поведе с 2:0 в първия мач у дома, но ЦСКА-София стигна до 2:2, показвайки характер. В заключителните минути „жълто-черните“ отново взеха аванс чрез Феребори Доре, а можеше дори да възстановят разликата от 2 гола. Драматичният реванш в София едва ли е забравен от някой в България, като Ботев стигна до 3:3 в последните минути, въпреки че бе останал с 9 души на терена, а „червените“ получиха твърде щедро и дузпа от съдията.

Ботев със сигурност е черната котка за ЦСКА-София в последните сезони, като предвид цветовете е по-подходящо да бъде наречен „жълто-черна“. В каквото и състояние да е отборът от Пловдив и каквито и проблеми да има, той е способен да победи или поне да спре ЦСКА-София. Така че Люпко Петрович ще има поредното деликатно изпитание в събота следобед.