Бостън откри сезона в NBA с победа(ВИДЕО)

0
-
-

Отборът на Бостън Селтикс даде началото на сезон 2018/19 в Националната Баскетболна Асоциация с категоричен успех, след като тази нощ се наложи придомакинството си на Филаделфия 76 със 105:87 (21:21; 26:21; 30:24; 28:21).

Джейсън Тейтъм беше най-полезен за „Келтите“ и приключи с 23 точки и 9 борби, Маркъс Морис се отличи с „дабъл-дабъл“ – 16 точки и 10 борби, а Джейлън Браун и Гордън Хейуърд добавиха съответно по 12 и 10 точки за успеха.

Джоел Ембийд записа „дабъл-дабъл“ за Фили – 23 точки и 10 борби, Бен Симънс също приключи с двойни показатели – 19 точки и 15 борби, а Джей Джей Редик завърши с 16 точки.

Двубоят започна равностойно, като в първите няколко минути играта вървеще кош за кош и разликата в резултата не надвишаваше 1-2 точки. Последваха силни моменти за домакините от Бостън, които поведоха с 21:14, но в последните 2:53 минути от периода баскетболистите на Филаделфия 76 реализираха серия от 7:0 и възстановиха равенството – 21:21.

През втория период отборът на Селтикс отново дръпна напред с 8-9 точки, като този път „Келтите“ удържаха натиска на съперника, не позволиха обрат и се оттеглиха на почивката с аванс от пет точки – 47:42.

През второто полувреме на двубоя баскетболистите на Бостън подобриха значително представянето си, най-вече в дефанзивен план, което им позволи бързо да натрупат двуцифрена разлика в своя полза, която се запази до последния съдийски сигнал, който прозвуча при 105:87 в тяхна полза.