Босненски нападател и французин акостираха в Берое, бележат в секретна контрола

0
nikolai kirov
Снимка: beroe.bg

Двама чуждестранни футболисти карат проби в Берое, съобщава „Тема Спорт“. Заради тях вчера бе организирана учебна игра, която се превръща в традиция. Възпитаниците на Николай Киров-Белия надиграха с 3:0 третодивизионния Асеновец. Тимът от Асеновград е четвърти в Югоизточната Трета лига, на 4 точки от лидера Несебър.

Наставникът не Берое тества босненски нападател, който се казва Лука, и чернокож такъв, според запознати – французин. Повече информации не бяха предоставени, като старозагорци пазят в тайна имената им. Проверката с Асеновец бе секретна. Първият гол бе дело на тъмнокожия футболист, който вкара от дузпа. После се разписа и босненецът Лука. Третото попадение бе дело на Луизиньо след почивката. Тестовете на въпросните чужденци, както и на бившия играч на заралии Денислав Станчев ще продължат и през идните дни.

Преди седмица Берое пак игра такава секретна контрола. Бе победен друг тим от Югоизточната Трета лига – Сокол Марково, с 1:0. Наставникът Николай Киров е решил да превърне в традиция подобни срещи, с които да държи възпитаниците си в кондиция. В тях се пускат състезатели на проби, играчи от втория тим, юноши и такива, които имат по-малко игрови минути от началото на сезона.

Белия търси подсилване в атака. Както е известно, под наем от ЦСКА-София са нападателите Калоян Кръстев и Митко Митков. Първият обаче се контузи, а вторият доскоро се възстановяваше от травма и не е във форма.

Абубакар Тунгара пък се очаква да бъде продаден в ЦСКА 1948. Нападателят бе гледан лично под Аязмото при загубата с 0:4 от Лудогорец от благодетеля на столичани Цветомир Найденов.

Следващият двубой на Берое е в понеделник от 20:00 часа. Заралии гостуват на „Васил Левски“ на новака Хебър Пазарджик.