Борносузов и Жабов сломиха Ботев (Пд), ЦСКА-София се изправя срещу Левски на финала

0
csak bornosuzov

Юношите на ЦСКА-София от набор 2004 победиха Ботев (Пловдив) с 3:1 в реванша от полуфиналите за Купата на БФС и с общ резултат 6:2 се класираха за финала. В спор за трофея „червените“ ще се изправят срещу Левски на 24 април.

„Армейците“ поведоха в резултата в 12-та минута. Йоан Борносузов беше точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Виктор Атанасов. В 43-та Павел Жабов удвои преднината, а пет по-късно гостите върнаха един гол. Борносузов се разписа за втори път в 53-та минута и оформи крайния резултат 3:1.

Така, водените от Атанас Борносузов таланти ще се изправят срещу големия съперник на финала за Купата на БФС.

По пътя към мача за трофея „червените“ отстраниха последователно Ботев 57 (София), Средногорец 2016 (Златица), Спартак (Плевен), ДИТ (София) и Ботев (Пловдив).

ЦСКА – Ботев Пд 3:1
Голмайстори: Йоан Борносузов (2), Павел Жабов

Състав на ЦСКА-София: 1. Иван Маринов (в), 14. Кирил Великов, 3. Габриел Александров, 5. Валентин Ситнилски (к), 4. Мартин Влаевски, 6. Николай Няголов, 13. Йоан Лозанов, 10. Георги Чорбаджийски, 8. Виктор Атанасов, 11. Павел Жабов, 9. Йоан Борносузов

Резерви: 12. Константин Касабоков (в), 21. Александър Георгиев, 17. Георги Шаламанов, 15. Александър Божков, 20. Ясен Спиров, 19. Васил Найденов, 18. Андрей Димитров

Старши треньор: Атанас Борносузов