Боби Цонев с гол на всеки 56 минути! Бари близо 11 часа без попадение

0

Борислав Цонев влезе като резерва срещу Царско село (1:1) и донесе точката на Левски. Той отбеляза 6-ия си гол за сезона в Първа лига, стори го в 8-ия си мач. Борислав е престоял на терена точно 340 минути, тоест се разписва 56.6 минути игра.

Дузпата, която Борислав Цонев реализира срещу Царско село, бе 5-ата за Левски в Първа лига. От тях Цонев е реализирал 3. Останалите 2 бяха вкарани от нидерландеца Найджъл Робърта.

С 6 гола Борислав Цонев се изравни с Робърта като голмайстор на Левски през кампанията. Нидерландецът, който бе продаден на американския Ди Си Юнайтед, вкара 6 пъти, но в 19 срещи.

Мароканският нападател на Левски Билал Бари продължава да не е отбелязал гол след пристигането си на „Герена“. В Първа лига той е играл за сините в 13 мача, в които е престоял на терена 560 минути – 9 часа и 20 минути. Освен това той има и 80 минути за купата, тоест не се е разписвал 640 минути – 10 часа и 40 минути.

Точката срещу Царско село бе 10-ата спечелена от Левски през сезона от губеща позиция. Сините стигнаха до равенството, след като изоставаха с 0:1. Останалите мачове, в които успяха да наваксат изоставане, са: Арда (1:1), Царско село (2:2), Ботев Пд (2:2), Ботев Bp (3:1), Черно море (2:1).

За осми път в първенството Левски не успя да спечели на „Георги Аспарухов“. В своя дом сините имат 6 победи, 3 равенства и 5 загуби, при голова разлика 16-15. Тоест, спечелили са едва 43% от двубоите.

Победната серия на Левски бе прекъсната на 3 двубоя. През този сезон сините не са печелили 4 поредни мача.

След като сините не успяха да спечелят срещу Царско село, вече няма отбор в елита, който да е взел всичките си двубои в плейофите. Левски е с 3 победи и 1 равенство.