Блясък в очите. Валенсия си заслужи участието в ШЛ

Valencia
-
-

Отборът на Валенсия извоюва четвъртата квота на Испания за Шампионската лига след победа с 2:0 като гост на Валядолид в мач от последния 38-и кръг в Примера дивисион. Карлос Солер (36) и Родриго Морено (52) зарадваха феновете на “бяло-черните”. Тимът на Марселино Гарсия Торал се нуждаеше от победа, за да бъде сигурен, че няма да бъде изместен от Хетафе или Севиля. В десетата минута Хосе Гая центрира и много мъничко не достигна на Родриго да стреля от великолепна позиция. В 14-ата Тони Вила направи хубав рейд отляво, мина през двама и нацели близката греда. Три минути по-късно Дани Вас центрира към Родриго, който не съумя да шутира и защитата на Пусела се справи. В 19-ата Йоел Родригес изби в корнер след удар на Санти Мина. В 26-ата стражът се намеси след изстрел на Гонсало Гедеш. В 36-ата “прилепите” откриха резултата след огромна грешка на Кико Оливас. Родриго отне, подаде към Мина, а той асистира на Карлос Солер, който реализира с удар от 12 метра – 0:1. В началото на втората част гостите от “Местайя” вкараха втори гол след голям подарък от страна на домакините. Вратарят Йоел потърси подаване по земя, Дани Парехо изпревари защитника и подаде към непокрития Родриго, който се разписа на празна врата за 0:2. В 61-ата Рубен Алкарас нацели греда след много хубав удар. До края „прилепите“ имаха още една добра възможност за гол.