Бижуто срещу Германия трябва да върне доверието на „Армията“ в Шопов

0
Снимка: cska.bg

Откакто Нестор Ел Маестро пое ЦСКА-София, младежкият национал Станислав Шопов играе много малко. Той беше титуляр само в два мача – срещу Славия (1:1) и Ботев Bp (2:0) и след това се заседя сериозно на пейката. Записа 45 минути от пейката при тежката загуба в Разград, а последните му изяви са по 7 минути при победите над Берое и Локо Пд.

Въпреки че не играе редовно в ЦСКА-София, Станислав Шопов е твърд титуляр в младежкия национален отбор. Той вкара изключително красив гол на Германия, но за съжаление не успяхме да вземем нещо от мача. А Шопов, освен красивия гол, игра и много силно в средата на терена.

Със сигурност Нестор Ел Маестро е гледал въпросния двубой и е видял колко добре играеше Шопов и в атака, и в защита. И защо треньорът да не му даде шанс в предстоящите по-леки срещи за „червените“? Както е известно, ЦСКА-София играе последователно с Пирин, Арда, Етър (два пъти), Хебър, Черноморец Балчик за Купата, Крумовград и Славия, преди да дойде поредното декемврийско дерби с Лудогорец.

През миналия сезон Шопов беше един от футболистите, които записаха най-много мачове за ЦСКА-София, макар и повечето като резерва. Напоследък обаче той тотално изгуби доверието на Нестор Ел Маестро. А е хубаво феновете да виждат и повече българи на терена, защото при „червените“ те са основно двама – Иван Турицов и Християн Петров.

С представянето си за младежкия национален тим Шопов, който е само на 21 години, кара своя клубен треньор да погледне към него и да му даде шанс./ „Мач Телеграф“