Бивш футболист на ЦСКА и Ботев носи победа на Марица

0
60531562 2149064038474258 6208878691024371712 o 696x522
-
-
“Марица” победи с 3:1 “Димитровград” в домакински мач от 32 кръг от първенството в Трета лига – Югоизточна група. Двубоят на стадион “Марица” бе интересен. “Жълто-сините” постигнаха заслужен успех, след като създадоха доста положения и надиграха своя противник. Изцяло дамската съдийска бригада се справи много добре с мача, оставяйки двата отбора да играят футбол, а дамите могат да бъдат за пример на много от своите колеги.
“Марица” бе отборът, който доминираше през цялото игрово време, но първото положение бе пред вратата на Илия Николов. Но голове не паднаха.
Втората част започна изненадващо за всички – гостите излязоха напред в резултата. След грешка в отбраната и два рикошета топката достигна до Антон Колев, който откри резултата. Голът, който “жълто-сините” допуснаха е първи на своя земя от месец ноември. Още в 51-та минута Тодор Тимонов възстанови равенството след отлично изпълнен пряк свободен удар. От почти същата позиция бившият футболист на Ботев и ЦСКА отбеляза и за 2:1, но този път той изпълни по земя, а топката закачи и крак на защитник от стената. Положенията продължаваха да се редят едно след друго пред вратата на гостите и в 64-та минута, след грешка при изнасянето на топката, Запрян Запрянов излезе сам срещу Кадиев. Той стреля прецизно и направи 3:1.

Така “Марица” добави 3 точки към актива си и с 55 продължава да заема 5-то място в класирането. Във вторник “жълто-сините” гостуват на “Сокол” в Марково в отложена среща от 29 кръг, а на 24 май гостуват на “Созопол”. В последния кръг, на 1 юни, “Марица” приема “Гигант” (Съединение).