Бивш футболист на ЦСКА 1948 носи победа на Вихрен

0
milko georgiev
-
-

Вихрен победи Костинброд с 3:2 в Сандански. Това беше третият контролен мач от лятната подготовка на домакините. През първата част на мача бяха отбелязани два гола. В 28-ата минута след остро центриране на Янислав Тусонджиев от ъглов удар Кирил Беров от гостите си заби автогол. В 39-ата футболистите на Янислав Тусонджиев открадна топката от вратаря на Костинброд и я вкара в мрежата за 2:0.

През втората част на срещата бяха отбелязани нови три гол. В 56-ата минута Петър Петров от гостите върна едно попадение, а в 73-ата Илия Петров изравни – 2:2. Пет минути преди края на редовното време Даниел Пехливанов изведе в наказателното поле на гостите Милко Георгиев и новото попълнение успя да преодолее двама от защитата на гостите и сам срещу вратаря направи резултата 3:2.

Милко Георгиев е роден в Сандански,но е юноша на Ботев Пловдив. Играл е за Пирин Благоевград и ЦСКА 1948, а за последно бе част от третодивизионния Банско.

Костинброд е новак в Югозападната трета лига,отскоро начело на отбора застана Любо Божанков,който е и бивш наставник на юношеския национален отбор.