Бивш футболист на Левски с първи гол в Румъния(ВИДЕО)

0
-
-

Българският халф Асен Чандъров откри головата си сметка в Румъния. Бившият футболист на Левски и Септември (София) се разписа при загубата на Академика (Клинчени) с 1:3 от ЧФР Клуж. Чандъров влезе като резерва в 59-ата минута, а в 84-ата отбеляза почетното попадение за гостите.

За Академика като титуляр започна Георги Пашов. Цветелин Чунчуков се появи от пейката още в 6-ата минута на мястото на контузилия се Давид Морар, а през второто полувреме треньорът Илие Поенару гласува доверие и на Чандъров.

Мачът започна по-добре за домакините, които поведоха с гол на Йонуц Костаке в 15-ата минута. В началото на второто полувреме ветеранът Чиприан Деак покачи на 2:0, но Академика не се предаде и върна интригата с точен изстрел на Чандъров с глава. В добавеното време обаче Габриел Дебелю реши всичко.

В класирането отборът на тримата българи заема пето място с 25 точки. Начело са ФКСБ и ЧФР Клуж с по 34 точки, следвани от Университатя (Крайова) с 33 и Сепси с 28.