0
Снимка: Витоша нюз
-
-

Левски – Раковски победи Обеля сити с 3:1 като гост в дерби от 7-ия кръг на столичната АОГ – Юг. В герой за “светлосините” се превърна играещият им президент Станислав Ангелов,пишат колегите от „Витоша нюз“. Пелето се появи в игра през второто полувреме и с фамозно изпълнение от пряк свободен удар в 70-ата минута даде отново преднина на своя отбор.

Иначе около стотината зрители на изкуственото игрище на стадион “Локомотив” в “Надежда” видяха много здрав сблъсък, качествен футбол и красиви голове.Гостите поведоха в 38-ата минута, когато таранът им Емес Кандела отклони центриране от дясното крило с глава в мрежата за 0:1.
Даниел Алексиев (ексзвезда на Локо Сф) изравни резултата секунди след почивката след разбъркване в наказателното поле на Левски-Раковски.

Така се стигна до 70-ата минута и гола на Пелето. 10 минути по-късно Борис Йорданов с премерен шут от около 20 метра оплете топката за трети път зад гърба на стража на домакините Валентин Пеев за крайното 1:3.

Отлично съдийство на Илия Тончев, с асистенти Станислав Станев и Андрей Николов. Делегат на мача беше култовият Богомил Маринов – Мечката, който похвали и двата отбора за показаното на терена.

Това беше седма поредна победа за Левски-Раковски от старта на сезона, тимът има пълен актив от точки – 21. Обеля сити е 4-и с 13 т.