Бивш бранител на ЦСКА-София бележи за шампиона на Швейцария(ВИДЕО)

0

Отборът на ФК Цюрих спечили титлата на Швейцария преди няколко кръга, но не намалява темпото и в последните мачове от сезона. Снощи тимът се наложи с 2:1 при гостуването си на Санкт Гален, а един от головете отбеляза бившият бранител на ЦСКА-София Карол Метс.

Естонският национал откри резултата в 10-ата минута след подаване на бившия халф на Рома Анте Чорич. Това беше първо попадение за Метс с екипа на Цюрих, където премина през зимната пауза.
В 37-ата минута Жорди Куинтия успя да изравни, но малко след това Матей Маглица си вкара автогол, който костваше загубата на Санкт Гален.Три кръга преди края на сезона ФК Цюрих води с цели 19 точки пред втория Базел, а Санкт Гален се намира на пета позиция.

Базел и Йънг Бойс ще се борят до последно за второто място, а на дъното интригата е кой измежду Сион и Люцерн ще играе бараж за оставане в Супер Лигата, след като Лозана вече е сигурен изпадащ.