Бивш БГ национал с важен гол в Белгия(ВИДЕО)

2

Българският футболист Едисон Йорданов отбеляза второто си попадение през сезона за Виртон и помогна на тима си да спечели с 3:2 у дома срещу Рьоселаре в 12-ия кръг на белгийската втора дивизия.

Йорданов игра отново много активно по десния фланг и изравни резултата за 1:1 в 22-ата минута след подаване на Рафаел Лекомте от ъглов удар. Домакините от Виртон на два пъти трябваше да догонват в резултата, след като Родриго Басани (12) и Йенс Несенс (38) се разписаха за Рьоселаре. Клеман Кютюрие и в края на първото полувреме изравни за 2:2, а Стелвио се разписа за 3:2 в средата на второто полувреме.

Роденият в Германия бивш младежки създаде три добри възможности за своите, а в 64-ата минута получи и жълт картон. С тази победа Виртон е на 2-о място в класирането на белгийската втора дивизия с 24 точки, на една след лидера Льовен. 3-ото място си поделят Вестерло и Юнион Сен Жилоаз с по 22.