Битката за седмото място стана ожесточена! Ето кой има предимство при равни точки

0
arda cska 1948
Снимка: facebook.com/FCARDA.bg

Битката за седмото място, което дава право на бараж за Лигата на конференциите, се очертава да е ожесточена до самия край. Както е известно, Ботев Пд вече отпадна от сметките за плейофа срещу третия, защото спечели Купата на България и взе квотата за Лига Европа.

Накрая дори може да се окаже, че два отбора ще завършат с равен брой точки, например Славия и ЦСКА 1948. При такъв развой се гледат преките мачове между съперниците и от двете фази на шампионата – редовния дял и плейофите, отбелязва „Тема спорт“.

Член 4, алинея 2 от Наредбата за първенствата и турнирите в системата на БФС гласи: „За определяне на класирането от седмо до десето място при равенство в точките след 36-и кръг за определяне на отбора с по-предно класиране се взимат предвид показателите и в двете фази на първенството“.

За момента може да се каже само, че Арда отсега има предимство в това отношение срещу ЦСКА 1948. Докато за битката на Славия с тези два съперника важни ще са мачовете до края.